Český telekomunikační úřad vyhlašuje výběrové řízení na služební místo odborného rady v odboru správy kmitočtového spektra, v oddělení pevné služby (SM 221).

Koordinátor pevné služby - Praha

Náplň práce:

* Stanovuje směry rozvoje elektronických komunikací v oblasti správy kmitočtového spektra.
* Provádí ověřovací výpočty a technické rozbory pro potřeby vnitrostátních a mezinárodních kmitočtových koordinací.
* Stanovuje podmínky využívání rádiových kmitočtů individuálních a všeobecných oprávnění k využívání rádiových kmitočtů spadajících do působnosti oddělení pevné služby.
* Zpracovává podklady pro udělení individuálních a krátkodobých oprávnění k využívání rádiových kmitočtů spadajících do působnosti oddělení pevné služby a jejich přidělování.
* Připravuje ucelené podklady pro vnitrostátní a mezinárodní kmitočtovou koordinaci (v anglickém jazyce) přidělovaných rádiových kmitočtů pro zařízení spadajících do působnosti oddělení pevné služby a spolupracuje s technickými složkami na činnosti související s kmitočtovým plánováním.
* Zabezpečuje spolupráci na úseku plánování využití kmitočtového spektra a navazujících činností s ITU a CEPT včetně aplikace přijatých doporučení nebo rozhodnutí, a to včetně případné účasti na mezinárodních jednání ITU/CEPT probíhajících v anglickém jazyce.
* Navrhuje způsob využívání a zdokonalování výpočetních nástrojů k provádění správy kmitočtového spektra a aktualizaci databází v oboru kmitočtového plánování a hospodaření s rádiovými kmitočty.
* Aplikuje mezinárodní dohody, doporučení a direktivy z oblasti působnosti odboru do právních předpisů, směrnic a metodik platných v ČR.
* Podílí se na spolupráci při zpracování návrhu plánu využití kmitočtového spektra včetně jeho změn v součinnosti s příslušnými odbory Českého telekomunikačního úřadu a s příslušnými orgány mimorezortních uživatelů kmitočtového spektra.
* Provádí přípravu a koordinaci stanovisek a podkladů pro mezinárodní jednání z oblasti správy kmitočtového spektra v působnosti odboru a jejich aktivní uplatnění na mezinárodních jednáních.
* Zajišťuje činnosti v souvislosti s vyhlášením a průběhem výběrových řízení za účelem udělení práv k využívání rádiových kmitočtů a provedení přezkumu omezení počtu práv, včetně zajištění ocenění dotčených přídělů rádiových kmitočtů nebo vyhodnocení plnění stanovených podmínek.

Požadujeme:

* VŠ vzdělání v magisterském studijním programu
* znalost práce na PC
* zodpovědnost, preciznost, analytické myšlení, schopnost týmové spolupráce
* orientace v oblasti elektronických komunikací, poštovních služeb
* samostatné řešení zadaných úkolů
* schopnost pracovat pod tlakem

Nabízíme:

* výkon služby v Praze
* platové zařazení do 13. platové třídy
* služební poměr na dobu neurčitou
* flexibilní pracovní dobu
* plný úvazek
* 5 týdnů dovolené
* možnost dalšího vzdělávání a odborných školení
* zaměstnanecké výhody (stravenky, příspěvek FKSP)
* nástup ihned

Přihláška a více informací:

Společnost
Český telekomunikační úřad
Adresa
Sokolovská 58/219, Praha – Vysočany
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Příspěvek na dovolenou, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost si napracovat hodiny, Možnost studijního volna
Zařazeno: Elektrotechnika a energetika, Státní a veřejná správa, Telekomunikace, Specialista mobilních technologií, Technolog v telekomunikacích
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Český telekomunikační úřad, Ing. Lukáš Pravda
224 004 676