DATUM: V PRAZE, 15.12.2020

KONTAKTNÍ OSOBA: EVA ZÁHOŘOVÁ

ZN. VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ: 2020/045

Česká národní banka vyhlašuje výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Specialista reportingu/výkaznictví

Hledáme nového kolegu/kolegyni do týmu, který zajišťuje reportingové povinnosti ČNB – roční výkazy, dekádní bilance, statistické výkazy a zpracování výkazů a požadavků ECB a různé ad-hoc interní analýzy. Nový kolega/ kolegyně by měl/a primárně na starosti správu a rozvoj reportingového software STAR Reporting Suite a jeho modulu SDI. Tedy primárně hledáme informaticky zdatného člověka, který má ale také určitou znalost účetní problematiky.

Náplň práce zahrnuje zejména:

  • správu a údržbu reportingového SW STAR Reporting Suite a jeho modulů,
  • zpracování vrcholových finančních a účetních výkazů ČNB (denní a dekádní bilance ČNB) pomocí uvedeného SW,
  • zpracování bilance pro potřeby ESCB (Evropský systém centrálních bank),
  • sestavení rozvahy, výsledovky a přílohy roční účetní závěrky ČNB,
  • správu podkladů v informačním systému pro potřebu sestavení vlastních výkazů ČNB,
  • vedení dalších evidencí pro potřebu kontroly zúčtování ČNB,
  • analýzy dat a přípravu automatizovaných sestav v databázovém prostředí,
  • údržbu a rozvoj vnitřně budovaných elektronických řešení v oblasti reportingu a s tím související navrhování úprav stávajících IT systémů, tvorbu zadání pro programátory a testování nových aktualizací,
  • tvorbu uživatelských manuálů a dokumentace IS.

Nabízíme:

  • zajímavou a zodpovědnou práci,
  • profesní perspektivu v zázemí prestižní finanční instituce,
  • propracovaný systém vzdělávání a prohlubování kvalifikace,
  • pružnou pracovní dobu,
  • pracovní prostředí klasické kanceláře,
  • zaměstnanecké benefity: cafeterie, příspěvek na penzijní a životní pojištění, 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, nadstandardní zdravotně preventivní program, sportovní a relaxační centrum, příspěvek při dlouhodobé pracovní neschopnosti a další,
  • nástup možný ihned, případně dohodou.

Kvalifikační požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání (min. bakalářské),
  • odborná praxe v oboru výhodou,
  • mírně pokročilá znalost angličtiny (alespoň na úrovni B1 dle SERR).

Další předpoklady pro výkon profese:

  • znalost práce s PC na vyšší uživatelské úrovni,
  • pokročilá znalost databázových prostředí (SQL) a MS Excel,
  • znalost reportingového SW STAR od společnosti BSC je významnou výhodou,
  • znalost Oracle OBIEE výhodou (případně jiného BI nástroje),
  • analytické schopnosti a schopnost definovat zadání pro softwarové úpravy IT systémů,
  • základní znalost základních právních předpisů pro oblast účetnictví a daní,
  • schopnost samostatné i týmové práce,
  • koncepční a analytické schopnosti,
  • vysoké nároky na přesnost a spolehlivost,
  • dobré komunikační schopnosti,
  • trestní bezúhonnost.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem v češtině nejpozději do 31.01.2021 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko „Registrovat“).

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů https://www.cnb.cz/cs/obecne/ochrana_osobnich_udaju.html.

Společnost
ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
Adresa
Na příkopě 864/28, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Bakalářské
Požadované jazyky: Angličtina (Mírně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Nadstandardní lékařská péče, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Kafetérie, Zdravotní volno/sickdays, Firemní akce
Zařazeno: Bankovnictví a finanční služby, IS/IT: Správa systémů a HW
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA, Eva Záhořová