ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
vyhlašuje vnější výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Auditor/expert dohledu v oblasti kolektivního investování

v sekci dohledu nad finančním trhem II, ústředí ČNB Praha

Hledáme zkušeného kolegu/kolegyni pro posílení sedmičlenného týmu v oblasti dohledu na dálku nad investičními společnostmi a fondy.

Náplň práce zahrnuje:
• komplexní dohled nad činností subjektů kolektivního investování,
• průběžné sledování a vyhodnocování dodržování povinností stanovených právními předpisy a přímo použitelnými předpisy Evropské unie ze strany dohlížených subjektů,
• vyhodnocování finanční situace, kapitálové vybavenosti, funkčnosti řídicího a kontrolního systému a systému řízení rizik jednotlivých dohlížených subjektů,
• prověřování dodržování pravidel ochrany investora, včetně šetření stížností,
• vyhodnocování dohledových poznatků, navrhování dalšího postupu, komunikaci s dohlíženými subjekty,
• zpracování stanovisek nebo odborných podkladů ve svěřené oblasti finančního trhu, zejména k návrhům právních předpisů, a výkladových stanovisek k právním předpisům,
• komunikaci se zahraničními regulátory, nadnárodními dohledovými orgány.

Nabízíme:
• zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB s možností trvalého odborného růstu,
• propracovaný systém vzdělávání, možnost účasti na školení/workshopech v zahraničí,
• pracovní prostředí klasické kanceláře,
• zázemí renomované instituce,
flexibilní pracovní dobu,
• pět týdnů dovolené + sickdays,
• propracovaný systém cafeterie,
• nástup možný dohodou.

Kvalifikační požadavky:
• vysokoškolské vzdělání, preference ekonomického nebo právního zaměření,
• praxe v institucích finančního trhu, především v investiční společnosti nebo investičním fondu výhodou,
• pokročilá znalost anglického jazyka (minimálně na úrovni B2 podle SERR).

Předpoklady pro výkon profese:
• všeobecný přehled a znalost fungování finančního trhu,
• znalost a orientace v obecně závazných předpisech finančního trhu, zejména v oblasti kapitálového trhu,
• schopnost samostatné i týmové práce, analytické i koncepční schopnosti,
• přizpůsobivost novým nárokům, ochota sebevzdělávání,
• písemný projev na vysoké úrovni, výborné formulační a komunikační schopnosti,
• trestní bezúhonnost.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s průvodním dopisem nejpozději do 19. 9. 2019 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko „Odpovědět“) nebo písemně na adresu:
Eva Záhořová
Česká národní banka
odbor lidských zdrojů
Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1
zn.: Výběrové řízení 2019/072

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů, jež je dostupná na http://www.cnb.cz/cs/obecne/ochrana_osobnich_udaju.html.

Adresa
Na příkopě 864/28, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Nadstandardní lékařská péče, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Závodní stravování, Kafetérie, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Zdravotní volno/sickdays
Zařazeno: Bankovnictví a finanční služby, Auditor, Ekonom, Finanční analytik
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA, Eva Záhořová