Vyvíjíme komunikační systém pro řízení letového provozu ve spolupráci se zákazníkem, který tyto systémy dodává do různých zemích po celém světě.

Tento distribuovaný komunikační systém používají dispečeři letového provozu pro pozemní telefonní komunikaci a také pro komunikaci s piloty pomocí analogových radií. Část systému též umožňuje kontrolní a monitorovací funkce pro centra řízení letového provozu. V CertiConu pracujeme na vývoji a testování back-end služeb telefonní a kontrolní části tohoto systému.

Náplň práce

Zhruba 50 % je role Scrum Mastera pro Certiconní tým v rámci SAFe frameworku. Tým má aktuálně 5 lidí (2 vývojáři a 1 tester v Plzni, 2 vývojáři v Praze). Druhou částí pozice je vyvoj back-end služby telekomunikačního systému řízení letového provozu v Javě. Systém běží v Docker kontejnerech a komunikuje prostřednictvím protokolů např. SIP, HTPP/Rest nebo zasíláním zpráv přes RabbitMQ nebo WebSocket.

V roli Scrum Mastera bude Tvojí náplní:

  • Pomáhat týmu vývojářů aplikovat agilní proces
  • Organizovat pravidelné události v rámci procesu, moderovat týmové meetingy
  • Podílet se s týmem na plánování jednotlivých iterací
  • Sledovat a vyhodnocovat progres týmu, podílet se na prezentaci výsledků; používat Jiru
  • Pomáhat s hledáním řešení a odstraňováním překážek
  • Motivovat tým a přispívat ke zlepšování efektivity
  • Komunikovat, koordinovat a spolupracovat s ostatními týmy, dalšími Scrum Mastery a managementem projektu

V roli Java vývojáře budeš:

  • Analyzovat zadání a navrhovat řešení spolu s dalšími členy týmu
  • Podílet se na designu, plánování a integraci nových funkcionalit
  • Pokrývat novou implementaci Unit testy a Integračními testy v Javě
  • Integrovat řešení s dalšími týmy a analyzovat problémy
  • Analyzovat a opravovat chyby ve stávajícím SW, navrhovat změny a vylepšení
  • Podílet se na odhadech a plánování nových iterací
  • Demonstrovat výsledky práce managementu projektu

Požadavky

NUTNÉ

  • Znalost programování v Javě (úroveň mid+)
  • Velmi dobré znalosti agilního vývoje
  • Skvělé komunikační dovednosti
  • Schopnost organizovat a podporovat tým vývojářů
  • Angličtina na úrovni B2 nebo vyšší (jednání se zákazníkem v angličtině, slovem i písmem)

VÝHODOU

  • Zkušenosti na pozici Scrum Master, případně Scrum Master certifikace
  • Znalosti SAFe frameworku
  • Základní znalost němčiny
  • Znalosti použitých technologií, speciálně GIT, Docker, SIP, Akka actors

Jaké vývojové prostředí používáme?

  • Eclipse, IntelliJ Idea

Jaké technologie používáme?

  • Java SE 8, Akka actors, Akka HTTP module, Jetty, Jersey, maven, JUnit
  • Docker, micro-services
  • SIP, HTTP/Rest, Websocket, JSON,
  • RabbitMQ, Cassandra, ELK, RedHat, Kamailio, Zabbix
  • Jira, Confluence, Git, Jama, Jenkins, Artifactory, Python

Co u nás najdeš?

  • Neformální atmosféru, lidský přístup a skvělý kolektiv. Zajímavou skupinu lidí s různými zkušenostmi a odpovědnostmi. Vzájemně se podporujeme a táhneme projekt dopředu.
  • Jak nás vnímají ti, co už u nás pracují, se dočteš zde: https://makejvit.cz/lide/
  • Benefity viz https://www.makejvit.cz/#benefity

Společnost
CertiCon a.s.
Adresa
U Prazdroje 2807/8, Plzeň – Východní Předměstí
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Individuální rozvržení pracovní doby
Zařazeno: IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, Programátor, Java vývojář
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.