Fakulta mezinárodních vztahů (FMV) je jednou z největších fakult Vysoké školy ekonomické v Praze. Významnou součástí VŠE od jejího vzniku byla i její předchůdkyně Fakulta obchodní. FMV na základě jednotného ekonomického standardu VŠE rozvíjí studium a vědecko-výzkumnou činnost zejména v oblastech mezinárodní ekonomické vztahy, cestovní ruch, mezinárodní politika a diplomacie, politologie, obchodní a mezinárodní právo. Významnou hodnotou studia na FMV je dosažení vysoké úrovně znalostí 2-3 cizích jazyků včetně jejich odborného pojetí a intenzivní internacionalizace studia.

fmv.vse.cz

Studijní obory

Přihlášky a přijímačky

Přijímací řízení do bakalářských studijních programů má charakter písemných testů z matematiky a dvou cizích jazyků. Uchazeči o studium v navazujících magisterských programech skládají přijímací zkoušku v podobě tří testů - odborného předmětu, ekonomie a jednoho cizího jazyka.

Přihlášku je možné podat do 30.4. (Bc., Mgr.)

Elektronická přihláška
Elektronická přihláška: 560 Kč

Připravte se na přijímačky

Nevěříte si? Připravte se lépe než ostatní a zvyšte si šanci na přijetí.

Zobrazit přípravné kurzy

Aktuality

Mezinárodně uznávané certifikáty nově na FMV

Mezinárodně uznávané certifikáty nově na FMV

FMV nabízí studentům prostřednictvím svých jazykových kateder možnost získat prestižní mezinárodně uznávané jazykové certifikáty - aktuálně lze na FMV získat certifikáty z angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny. číst více

Náš Facebook

Náš Facebook

Další informace o nás najdete i na Facebooku... podpořte nás! číst více