Obecně prospěšná organizace ADRA je mezinárodní nezisková organizace, která poskytuje pomoc lidem, kteří se ocitnou v krizových situacích. Pomáhá při živelních katastrofách doma i ve světě, v zahraničí realizuje dlouhodobé rozvojové i lidsko-právní projekty. V České republice provozuje dobrovolnická centra, která vysílají dobrovolníky do domovů pro seniory, nemocnic a dětských domovů, a program globálního rozvojového vzdělávání Opravdový svět.

Koordinátor zahraničních projektů

Nevládní organizace ADRA vypisuje výběrové řízení na pozici ,,koordinátor/ka zahraničních projektů“. ADRA poskytuje pomoc lidem, kteří se ocitnou v krizových situacích. Pomáhá při živelních katastrofách doma i ve světě a v zahraničí realizuje dlouhodobé rozvojové i lidsko-právní projekty. V České republice provozuje dobrovolnická centra, která vysílají dobrovolníky do domovů pro seniory, nemocnic a dětských domovů.

Náplň práce
• střednědobé plánování konkrétních projektů a akcí v cílových zemích
• vyhledávání grantů včetně přípravy rozpočtů
• zajištění finančních zdrojů pro realizaci projektů (ve spolupráci s projektovým týmem a finančním ředitelem organizace)
• vedení projektů: získávání informaci o projektu a situaci na místě, korespondence, zajišťování dílčích úkolů, příprava smluv, monitorovací návštěvy, reportování (průběžné a závěrečné zprávy), poskytování materiálu pro PR
• budování a rozvoj vztahů s donory a strategickými partnery na místní i mezinárodní úrovni
• reprezentace organizace v relevantních platformách
• participace na utváření mediálního obrazu organizace a PR (média, veřejnost, zájemci o spolupráci, donoři atd.)

Požadujeme
• velmi dobrou znalost problematiky humanitární pomoci a rozvojové spolupráce
• aktivní zkušenosti s projektovým cyklem - zejména s přípravou a vedením projektů (včetně zkušenosti s projekty financovanými Evropskou komisí)
• vynikající znalost angličtiny slovem i písmem (znalost dalších jazyků výhodou)
• komunikační a prezentační dovednosti
• schopnost vysokého pracovního nasazení, schopnost pracovat pod tlakem
• spolehlivost a zodpovědnost