Stážista/ka – Media monitoring a podpora mediální práce

Máte volný čas, který byste rádi smysluplně využili? Jste student/studentka žurnalistiky anebo mediálních studií a chcete získat odbornou praxi v neziskovém sektoru? Rádi se učíte novým věcem a jste komunikativní typ? Je Vám blízká činnost Lékařů bez hranic? Pokud je většina Vašich odpovědí „ano“, tak hledáme právě Vás. Nabízíme odbornou stáž v oddělení komunikace s veřejností v pražské kanceláři Lékařů bez hranic.

Pozice: Stážista/ka – Media monitoring a podpora mediální práce

Místo: Praha

Úvazek: min. 4měsíční stáž vhodná pro studenty/absolventy

20hodin týdně v pracovní době od 9 do 17 hodin

Nástup: ideálně v únoru 2017

Profesní životopis a motivační dopis (obojí v ČJ a AJ) zasílejte přes volbu "Odpovědět" pod inzerátem.

Do předmětu zprávy uveďte heslo „Stáž – Media monitoring a podpora mediální práce“

Uzávěrka přihlášek: 20. 1. 2017

Shrnutí:

Nabízíme neplacenou stáž v komunikačním oddělení na 4 a více měsíců (dle možností kandidáta). Stážista/ka bude mít na starosti media monitoring, zpracování a analýzu mediálních výstupů a bude se podílet na mediální práci

Hlavní náplň práce a odpovědnosti:

- Media monitoring, zpracování a analýza mediálních výstupů Lékařů bez hranic

- Spravování elektronického archivu mediálních výstupů Lékařů bez hranic

- Pomoc s přípravou podkladů pro média

- Spravování databáze mediálních kontaktů (průběžná aktualizace)

- Aktivní zapojení do dalších aktivit komunikačního oddělení dle potřeby

Kvalifikační požadavky:

- Student/absolvent mediálních studií, žurnalistiky a podobných oborů

- Angličtina (uživatelská slovem/písmem)

- Znalost práce na PC (MS Office) včetně základních úkonů v Excelu

- Dobré jazykové znalosti a vyjadřovací schopnosti

- Zkušenost s překlady a práce s textem výhodou

- Zkušenost s mediální databází Newton Media nebo Anopress výhodou

- Schopnost pracovat samostatně, pečlivě a důsledně

- Zájem o práci v neziskovém sektoru

- Srozumění s Chartou a principy Lékařů bez hranic

Nabízíme:

- Potvrzení praxe/stáže

- Smysluplnou práci pro renomovanou mezinárodní humanitární organizaci

- Zaškolení a získání zkušeností s prací v komunikačním týmu Lékařů bez hranic v ČR

- Získání povědomí o práci v rámci mezinárodní komunikační platformy Lékařů bez hranic

- Zajímavou zkušenost a získání praxe pro studenty – vhodná příležitost pro další profesní rozvoj

- Účast na akcích Lékařů bez hranic

- Přátelský, malý a dynamický kolektiv

- Příjemné zázemí kanceláře blízko centra Prahy

Společnost
Lékaři bez hranic
Adresa
Seifertova 555/47, Praha – Žižkov
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Pokročilá)
Zařazeno: Média, reklama a PR, Asistent v médiích, reklamě, PR
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Praxe a stáže, pozice je vhodná pro absolventy.

Pozice vhodná pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Pozice vhodná pro důchodce.