Amazon hledá klíčové manažery. Kdo má šanci?

Plynulou angličtinu chtějí všude, ale tady ji opravdu využijete: ať už na několikaměsíčním zaškolení v USA nebo na denní bázi v práci blízko Prahy. „Hledáme pro Amazon lidi, kteří se nebojí přístupu hands on – tedy aktivně se podílet na dění nejen svého oddělení, ale i firmy jako celku,“ říká Adéla Bíbrová z personální společnosti Adecco, která pro Amazon nové kolegy hledá.

» 2 minuty čtení «

adela_bibrova_adecco_

↑ Adéla Bíbrová z personální společnosti Adecco.

Jobs.cz: Jaké pozice teď Adecco pro Amazon obsazuje?

Adecco nyní s Amazonem spolupracuje na obsazení většího počtu míst do středního managementu na pozici Area Manager. Tito lidé budou klíčoví pro start celého distribučního centra Amazonu v Dobrovízi u Prahy.

Jobs.cz: Jací uchazeči mají šanci uspět? Co musejí splnit?

Ideální kandidát má plynnou angličtinu a vysokoškolské vzdělání, předchozí praxi v logistice/distribuci či operativě a umí vést a motivovat větší tým podřízených. Hledáme pro Amazon lidi, kteří se nebojí přístupu hands on – tedy aktivně se podílet na dění nejen svého oddělení, ale i firmy jako celku. Příležitost může být otevřena také poměrně čerstvým absolventům, kteří mají chuť se učit a rozvíjet.

Zaujala vás tato nabídka?      Více o pozici Area Manager v Amazonu

Jobs.cz: Co nováčka po nástupu čeká?

Tak jako každý zaměstnanec Amazonu, projde i nový Area Manager „kolečkem“ všech činností, které jsou spjaty s různými pozicemi v distribučním centru. Vyzkouší si tedy práci na úsecích jako jsou příjem zboží, naskladňování, balení, expedice a další. Od samého začátku bude začleněn do dění od A do Z. Uchazeči o tuto manažerskou pozici by neměli čekat vlastní kancelář a oblek s kravatou. V Amazonu přidají ruku k dílu úplně všichni, každý den je jiný a vše směřuje k jedinému cíli: 100% spokojený zákazník.

↑ O co se stará Area Manager v Amazonu?

Jobs.cz: Jaká je šance na případný kariérní postup?

Amazon je opravdu rychle rostoucí společnost a mohu potvrdit, že kariérnímu růstu je velmi nakloněna. Je běžné, že člověk, který nastoupí na určitou pozici a podává v ní dobré výkony, je potom velmi rychle povýšen.

Jobs.cz: Amazon je mezinárodní společnost. Čeká nováčky zaškolení nebo stáž v zahraničí?

Ano. Amazon má propracovaný systém školení všech zaměstnanců. Konkrétně ty na pozicích Area Manager čeká hned na začátku jejich práce u Amazonu tříměsíční školení v distribučních centrech společnosti ve Spojených státech, které je samozřejmě plně hrazeno zaměstnavatelem.

Jobs.cz: Jak vypadá výběrové řízení?

Výběrové řízení je několikastupňové. Probíhá formou telefonických a osobních pohovorů a kromě úvodního kola probíhá celé v angličtině. Uchazeč se v průběhu pohovorů setká se zaměstnanci Amazonu na různých pozicích, kteří mu umožní více nahlédnout do firemní kultury a strategie.

Zaujala vás tato nabídka?      Více o pozici Area Manager v Amazonu

VIDEO: Jak se pracuje v Amazonu

Jana Kutarňová, Jobs.cz

» Více o pozici Area Manager v Amazonu

Další články k tématu

Jak vypadá online CV, kterému nehrozí „delete“

„Nejlépe je mít své CV online. Máte jej tak stále po ruce a můžete jej kdykoliv přiložit k reakci na pozici.“ Pokud má pro vás tato rada stejnou hodnotu jako rok staré noviny, asi spíše než založení online profilu řešíte, jak mít svůj  e-životopis přesně vyplněný, zároveň však originální. Personalisty zajímají online zmínky Možná vás napadlo, … číst více

10 věcí, které dělají úspěšní uchazeči jinak

Brousili jste si zuby na slibné místo, připravovali se na výběrové řízení jako diví a příležitost ukázat, co umíte, nakonec dostal někdo jiný. Lámete si hlavu, čím to je? Možná rozhodly zdánlivé detaily. Přečtěte si, čím se odlišují lidé, kteří vyhrávají ta nejlepší pracovní místa. » 3 minuty čtení « ↑ I při hledání práce … číst více

8 tipů, jak odhalit firmu ještě před nástupem

Teplé místečko a plat nejsou všechno. Pokud se chcete každé ráno těšit do práce, mějte oči otevřené už na pohovoru. Jak odhadnout, jestli vás budou brát jako parťáka, nebo s vámi budou jednat jako s kusem hadru? » 3 minuty čtení « ↑ Co vás čeká? Odhalte firmu rovnou při pohovoru.  1. Jak vás přivítají? … číst více

VIDEO: Říct si o vyšší mzdu? Ano, ale ne takto

Firmy hladoví po schopných zaměstnancích. Šikovní lidé mají právě teď šanci vyjednat si, co bylo až do nedávna tabu: občasnou práci z domova, volnější příchody a odchody z kanceláře nebo více peněz na špičkové vzdělávání. A také vyšší mzdu. Jen si o ni (probůh) neříkejte takto… » 4 minuty «  ↑ „Jana je tady teprve … číst více