7 profesí, které se v roce 2017 budou mít dobře

Máme před sebou další rok, kdy se bude dobře hledat nová práce – vlastně bez ohledu na obor. O těchto 7 pozic však má být přece jen o něco větší rvačka. Pokud patříte k těmto specialistům, nebojte se na pohovoru trochu víc vyjednávat. Říct si můžete o vyšší plat, ale i další benefity, jako je třeba pružná pracovní doba.

shutterstock_140021527

1. Projektový manažer

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 49.000 Kč/měs.

Tato pozice patří k velmi žádaným už asi dva roky. Zdá se, že lidí, kteří dokáží plánovat a řídit různé projekty, není ve firmách stále dost. Odpovídají tomu i nabízené platy. Zkušení „projekťáci“ si opravdu slušně vydělají. Hledají je teď IT firmy, technologické společnosti, banky a spousta dalších zaměstnavatelů.

2. Bankovní poradce

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 32.000 Kč/měs.

Radit lidem i firmám ohledně peněz, investic, půjček, hypoték – pokud svou kariéru směřujete tímto směrem, v roce 2017 nebudete mít o příležitosti nouzi. Na této pozici úspěšně začíná i spousta absolventů ekonomických škol, pro které se může stát dobrým odrazovým můstkem.

3. Specialista logistiky

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 37.000 Kč/měs.

Výhodná pozice České republiky a oživující ekonomika – z toho plyne spousta příležitostí pro experty na dopravu a logistiku. Podle průzkumu JobsIndex z loňského září je jen necelá polovina logistiků v současné práci spokojených. O důvod víc poohlédnout se letos po jiném zaměstnavateli v oboru.

4. Programátor

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 52.000 Kč/měs.

Programátoři naopak patří k nejspokojenějším – podle zmíněného průzkumu JobsIndex současná práce baví 74 % ajťáků. Čím je zláká konkurence? Ani ne tak vyšším platem, jako spíš možností podílet se na zajímavých projektech a pracovat s ne úplně běžnými technologiemi.

Co se týká IT, firmy budou letos hodně hledat i softwarové architekty nebo IT konzultanty.

5. Obchodní zástupce

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 36.000 Kč/měs.

Obchoďáci dlouhodobě kralují žebříčkům nejobsazovanějších pozic a ani letos to nebude jinak. Firmy jim i v roce 2017 nabídnou spoustu zajímavých příležitostí. Obchodní zástupci skutečně nepatří k těm, kteří měsíce marně obcházejí pohovory.

6. Účetní

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 34.000 Kč/měs.

Pozice účetních bývá častým tématem vtipů – pro svou údajnou strohost a nudnost. Přitom když se podíváte na aktuální nabídky firem v tomto oboru, je to pestrý mix příležitostí. Uplatní se junioři i senioři, mzdoví účetní, daňaři, finanční účetní…  V roce 2017 to bude jedna z nejžádanějších pozic.

7. Key Account Manager

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 43.000 Kč/měs.

Letos bude velká sháňka i po lidech, kteří se firmám starají o klíčové zákazníky a navazují nové obchodní vztahy. Uplatnění jim nabízejí výrobní, telekomunikační, stavební, mediální či IT firmy. Většinou jsou potřeba alespoň dva, tři roky praxe v oboru, ale najít se dají i příležitosti pro čerstvé absolventy.

» Prozkoumat všechny nabídky na Jobs.cz

Další články k tématu

Pozvali mě do assessment centra. Mám se bát?

První pozvánka do assessment centra vzbuzuje v lidech smíšené pocity. Nevědí, co je čeká a čemu přesně budou vystaveni. Nemohou se proto cíleně na nic připravovat, což jim bere pocit jisté půdy pod nohama. Bojí se, že se mezi ostatními uchazeči o práci ztrapní nebo o sobě nevědomky prozradí něco negativního. S assessment centrem je to přitom … číst více

Psychometrii bereme jako doplněk

Osobnostní dotazníky, dotazníky motivace, testy analytického myšlení, jazykové testy – s těmito a spoustou jiných se dnes můžete ve výběrovém řízení setkat. Jaký význam jim personalisté přikládají? „Psychometrii bereme jako doplněk a využíváme ji především na pozice specialistů“, říká Martina Řechtáčková z firmy LMC. Proč a jak využíváte testování ve výběrovém řízení? V LMC používáme … číst více

8 firem, které i o prázdninách nabírají na plné obrátky

Byť se může zdát, že začala okurková sezóna a prázdniny, personalisté nespí! Tyto firmy nyní hledají stovky šikovných lidí na velmi zajímavé pozice. Vyberete si? » 3 minuty čtení « ↑ Firmy i v létě hledají nové tváře. Podívejte se na nabídky, které jsme pro vás vybrali. 1. Škoda Auto Stálice a tahoun českého průmyslu, mladoboleslavská … číst více

Dojíždění lidem kazí náladu a stresuje je stejně jako zubař

Dojíždění do práce je podle obyvatelů Říma a Londýna stejně stresující, jako stěhování nebo návštěva zubaře. A jen 27 % Čechů by přijalo zaměstnání, které by znamenalo dvouhodinové cestování každý den. Dojíždění si prostě málokdo užívá a bereme ho jen jako nutné zlo. Ale vážně se s tím nedá nic dělat? Dojíždění: ztráta času „A odkud … číst více