Co takhle mít pohodovější pondělní rána? Zažít přátelskou atmosféru, která „práci“ mění na místo, kde tě to baví. Kde tě nevyždímají jako citrón, protože co pak s člověkem bez šťávy? Když k tomu přidáš fungující produkty (Jobs.cz, Prace.cz, Easytask.cz, Seduo.cz, apod.) a možnost díky nim pomoci lidem získat práci i více radosti ze života, tak tvoje srdce jako toho našeho správného parťáka jistě zaplesá.

System Administrator/DevOps (Linux)

V LMC vyvíjíme a provozujeme nejvýznamnější pracovní portály v ČR, přičemž s největší pravděpodobností se na jednom z nich (www.jobs.cz) nacházíš. Druhým pak je česká dvojka www.prace.cz. Kromě toho do portfolia našich služeb patří i webová aplikace Teamio, která personalistům pomáhá s hledáním nových zaměstnanců.

Tým systémových administrátorů, kterého bys byl/a součástí, se v LMC stará hlavně o to, aby naše servery správně fungovaly a dělaly to, co se od nich očekává. Ať již se jedná o server, který pracuje jako aplikační nebo jako loadbalancer (a nebo slouží jiné z mnoha rolí, které v naší infrastruktuře máme). Aktuálně se zbavujeme správy „železa“ a přecházíme do privátního cloudu, ve kterém se staráme „pouze“ o virtuální stroje, jejich high-availability, fail-over, monitoring, zálohování, atd. V tomto prostředí se pro nás do budoucna stává důležitou prioritou udržet krok s dnešními trendy v oblasti configuration managementu, automatizovaného deploymentu, a s tím související agilní podpora vývojových týmů.

Co očekáváme od tebe?

• V prvé řadě (a je to asi jediný skutečně zásadní požadavek) od tebe očekáváme otevřenost k novým technologiím a postupům. Takže pokud jsi sám přesvědčen/a, že to co umíš dnes, může být za pár let k ničemu a těšíš se na to, co vše se za tu dobu naučíš nového, jsi skoro jistě náš člověk.
• Dobrou znalost OS Linux (Debian, Ubuntu Server).
• Umíš spravovat sítě a zlepšit výkon storage.
• Zkušenost s Pythonem alespoň na menším projektu (ale za to s chutí se v něm ještě více zorientovat).
• Čím více s tebou rezonují principy, na kterých stavíme (viz níže), tím lépe do našeho týmu zapadneš.
• Čím více technologiím, se kterými pracujeme (viz výše), rozumíš, tím rychleji se u nás zorientuješ a zapojíš se do naší práce. Ale pokud splňuješ náš první požadavek, věříme, že se s jakoukoli technologií s radostí seznámíš a ovládneš ji na mistrovské úrovni.

S čím pracujeme:

• OpenStack – na této virtualizační platformě máme postavený privátní cloud, do kterého se právě stěhujeme.
• Apache, Tomcat, WildFly – naše hlavní aplikační servery, takže na jejich vrtochy se připrav nejvíce. Ale občas si pohráváme s myšlenkou využívání jiných jako např. Nginx.
• PostgreSQL, DB2 – naše hlavní databázové servery, kterým v pár úlohách sekundují i mySQL. IBM DB2 bychom se rádi v delším časovém horizontu zbavili.
• Haproxy – v LMC relativně mladá technologie (nasadili jsme ji na podzim 2015.)
• Graylog, Graphite – nejvýznamnější nástroje používané pro monitoring všeho možného (od serverů po aplikace). Nicméně si aktuálně pohráváme s novým monitoring postaveným na ELK stacku.
• Samozřejmě se kromě technologií budeš setkávat také s kolegy nejčastěji z řad vývojářů a zástupců architecture týmu (kteří řeší koncepční rozvoj infrastruktury, nástrojů apod.). V některých situacích pak i s naší sympatickou incident a release manažerkou Evičkou.


Na jakých principech stavíme:

• Automatizace na všech úrovních pomocí Puppet, Foreman a Ansible. Proto již dnes máme z velké části zautomatizován deployment proces změn tak, abychom zajistili stejný postup instalace změn do vývojových i produkčního prostředí. Cílem je, abychom do produkčního prostředí (a ideálně ani jiných) nezasahovali vůbec ručně (až na výjimečné hašení požárů).
• Verzování všech konfigurací a skriptů, abychom se dokázali kdykoli vrátit k předchozímu stavu (pro případ problémů) a/nebo dokázali přesně zreprodukovat nastavení v jiném prostředí.
• Všem serverům věnujeme stejnou péči nezávisle na tom, zda se jedná o server produkční nebo vývojový.
• Víme, že lze uskutečnit vše, jen to může být nákladné, rizikové nebo jinak problematické. A pak je to o diskuzi, zda nám daná změna stojí za to, nebo zda není možné daná negativa nějakými chytrými postupy minimalizovat.
• Věříme ve výše uvedené i proto, že jsme přesvědčeni, že vývoj a provoz dokáže společnými silami řešit problémy efektivněji, než když by se o to pokoušel pouze jeden z těchto týmů pouze vlastními silami.

Máš zájem? Co si o tom popovídat?

Pokud se ti námi představený tým, prostředí i pozice líbí, ozvi se! Budeme se těšit na osobní setkání třeba nad šálkem exkluzivního čaje z naší firemní čajovny. Nejdříve se potkáš s vedoucím týmu systémových administrátorů, ve druhém kolem pak i s naším technology directorem.


Informace o pozici

Společnost
LMC s.r.o.
Adresa
Jankovcova 1569/2c, Praha – Holešovice
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá), Čeština (Středně pokročilá)
Benefity: Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Firemní rekreační zařízení, Vzdělávací kurzy, školení, Kafetérie, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickday, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Dovolená více než 5 týdnů, Dog-friendly office, Children-friendly office, Účast na zahraničních konferencích, Individuální rozpočet na osobnostní růst, Vyhrazený čas na inovace
Zařazeno: IS/IT: Správa systémů a HW, Správce operačních systémů a sítí
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná pro OZP, s docházením do firmy s bezbariérovým přístupem. Vhodné pro: tělesně postižení, vozíčkáři, ostatní.