AGC Automotive Czech a.s.

O nás

AGC Automotive Czech a.s. je stabilní a stále se rozvíjející a rostoucí společností, zaměřující se na výrobu skel pro automobily a další dopravní prostředky. S historií sahající až do 20. let 20. století tvoříme stabilní tým, který se podílí na výrobě těch nejlepších komponentů, které zákazník nalezne ve svém automobilu. Vyrábíme veškeré typy automobilových skel: čelní, zadní, boční skla, skleněné střechy, systémy "ready-to-assembly" (fixační systémy), funkční systémy s vysokou přidanou hodnotou (antény, dešťové senzory nebo senzory světla) a speciálními charakteristikami (tepelný a akustický komfort). Vyrábíme kompletní škálu automobilových skel pro OEM zákazníky (výroba originálních dílů) a pro trh ARG (náhradní skla pro automobilový průmysl). Naše týmy AVO (operace s přidanou hodnotou), dodávají  jeden či  více komponentů na autoskla OEM (úchyty, antény, dešťové senzory...), zatímco aktivity ARG (trh náhradních dílů) zajišťují výrobu pro servisní společnosti

S našimi více jak 1700 zaměstnanci jsme důležitým partnerem pro výrobce automobilů rozličných značek. Mezi naše zákazníky patří např. koncern VW, BMW, TPCA, PSA, Ford či Mercedes. Díky práci obchodníků, vývojových inženýrů, specialistů na kvalitu a mnoha dalších technických specialistů i zkušených zaměstnanců ve výrobě neustále posilujeme naše postavení na trhu autoskel a stáváme se stále stabilnější společností.

Jedním z nejdůležitějších zdrojů pro náš úspěch jsou naši zaměstnanci. Nejen proto se snažíme o jejich neustálý rozvoj a zvyšování jejich kvalifikace. Našim zaměstnancům tak zajišťujeme nejen zákonná školení, nýbrž i odborná a zákaznicky orientovaná školení. Ruku v ruce s aktivitami našich zákazníků rosteme a přizpůsobujeme se současnému tlaku a vývoji v oblasti automobilového průmyslu. Jakožto jeden z nejvýznamnějších zaměstnanců regionu Ústeckého kraje si uvědomujeme naši odpovědnost za naše zaměstnance a kromě standardní mzdy poskytujeme našim zaměstnancům mnoho rozličných výhod.

Naše hodnoty

Všechny divize AGC sdílejí 4 hodnoty směřující k plnění motta „Look Beyond to make the world a brighter place“ (Hleďme do budoucna a udělejme svět jasnějším místem):

  • Inovace & vynikající pracovní výkon
  • Rozmanitost
  • Životní prostředí
  • Integrita

Z historie

Původ Chudeřického závodu sahá do poloviny 19. století, v podobě společnosti zabývající se spalováním a koksováním uhlí , s vlastní stanicí na výrobu elektřiny.

1925 - zahájení výroby litého tabulového skla, přičemž za rok 1926 bylo vyrobeno 180 000 m2 litého tabulového skla určeného pro Maďarský, Rakouský a Československý trh. Jednou ze zakázek roku 1929 je dodávka skla pro Vilu Tugendhat v Brně

1946 – Sklárny Union , n.p. Teplice

1950 – Chudeřické sklárny, n.p.

1953 – Chudeřický závod součástí korporace Řetenické sklárny n.p. (výroba optického skla ) UNION, o.p.

1991 – THORAX – Glavunion a.s.

1996 - Splintex Czech a.s.

2003 - AGC Automotive Czech a.s.

 

Firma AGC Automotive Czech a.s. je součástí divize Automotive společnosti AGC Asahi Glass Co., Ltd. Se sídlem v TOKIU. Na základě více než celé jedno století probíhajících technologických inovací se skupina AGC stala v celosvětovém měřítku společností s vynikajícími zkušenostmi v odvětvích jako je sklářský průmysl, fluorová chemie a technologie silikátů. Skupina zaměstnává přibližně 50 000 osob na celém světě a prostřednictvím svých podniků v téměř 30 zemích dosahuje ročního obratu více než 11,5 miliard €.AGC Automotive Czech a.s.

AGC Automotive Czech a.s.